Jak zaplanować ślub od początku do końca?

Jak zaplanować ślub od początku do końca?

Jeśli właśnie się zaręczyłeś, pierwszym odruchem może być otwarcie Google i wpisanie „jak zaplanować ślub”. Nie mamy do ciebie pretensji — planowanie zaślubin to z pewnością wielka sprawa i nie przypomina żadnej innej imprezy, którą gościłeś wcześniej. Kiedy nie masz pewności, od czego zacząć planowanie ślubu, zawężenie pierwszych kroków może wydawać się wręcz przytłaczające… ale w tym momencie wkraczamy. Poniżej wymieniliśmy wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak zaplanować ślub z perspektywy „dużego obrazu”. 

Z tego artykułu dotyczącego planowania ślubu dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć, jak ożywić swój wielki dzień. Ponieważ branża przeszła wiele zmian podczas pandemii koronawirusa, planowanie ślubów jest teraz inne niż w poprzednich latach. Nie ma „właściwego” sposobu na zaplanowanie ślubu, ponieważ Twój wyjątkowy dzień będzie tak wyjątkowy, jak Twój związek.

Zacznij myśleć szeroko pojętym obrazem. W chwili, gdy się zaręczysz, wszyscy będą pytać o datę ślubu. W rzeczywistości jednak nie będziesz w stanie ustalić dokładnej daty ślubu, dopóki nie zostaną podjęte inne ważne decyzje, takie jak ustalenie budżetu. Ale zanim zagłębisz się w najdrobniejsze szczegóły, zalecamy zastanowienie się nad całościową wizją, jaką masz na dzień ślubu. O której porze roku chcesz zorganizować swoją uroczystość? Jaki styl sali weselnej wzbudza Twoje zainteresowanie? Czy pociągają Cię kameralne imprezy boho na świeżym powietrzu, czy może wolisz uroczysty romans na dachu eleganckiego miasta? Ile osób chcesz zaprosić? Są to kluczowe szczegóły, które należy wziąć pod uwagę przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. 

Przeciętne zaangażowanie trwa 15 miesięcy, co oznacza, że ​​nie trzeba się spieszyć. (O ile, oczywiście, po prostu nie możesz się doczekać, aby powiedzieć „tak”. W takim przypadku odłóż plan!) Nie spiesz się, zbierając inspirację ślubną na tym etapie procesu planowania. Nie zapomnij sprawdzić czasopism, mediów społecznościowych i prawdziwych zdjęć ślubnych – i nie ograniczaj się do oczywistych źródeł. Coś tak nieprawdopodobnego jak wzór tapety, scena z ulubionego filmu lub pamiątka rodzinna może pobudzić Twoją kreatywność. 


Ustaw budżet weselny

Chcesz poznać pierwsze kroki do planowania ślubu? Kiedy już marzysz o tym, jak ma wyglądać ceremonia ślubna i wesele, ustalenie budżetu jest pierwszym zadaniem do wykonania. W końcu nie możesz iść naprzód z kolejnymi decyzjami, dopóki nie wiesz, na co możesz sobie pozwolić. Należy jednak pamiętać, że musisz również pomyśleć o liczbie gości, ponieważ rozmiar i budżet ślubu idą w parze. „Budżet i lista gości określają resztę twoich planów, na przykład miejsce ślubu, rodzaj jedzenia, które będziesz serwować, czy będziesz miał zespół lub DJ-a, między innymi.

Na tym etapie procesu planowania konieczne jest usiąść z rodzinami i dowiedzieć się, czy ktoś zamierza wnieść wkład finansowy i ile. Ta liczba będzie miała wpływ na każdą decyzję dotyczącą tego, jak planujesz swój ślub, a także na zakupy, których dokonasz, więc świadomie przeznacz ten czas na omówienie oczekiwań. Chociaż na początku może się to wydawać niekomfortowe, wczesna dyskusja na temat budżetu sprawi, że Ty i wszyscy finansiści będą zgodni z Twoimi wartościami i celami, posuwając się naprzód, zapobiegając w ten sposób nieporozumieniom. „Interakcje z rodzicami lub innymi interesariuszami, którzy mogą wnosić wkład finansowy w Twój wielki dzień, mogą być źródłem stresu”. „Kluczem do poruszania się po tych interakcjach jest znalezienie sposobów, aby być odpowiednio głośnym, kierując się własnym osądem do poruszania się po dyskusji i akceptować tylko to, co możesz tolerować”.


Ustal swoje priorytety i oczekiwania jako para. 

Zanim zaczniesz zatrudniać sprzedawców, kupować dekoracje i kupować ubrania, eksperci twierdzą, że ustalenie swoich priorytetów jest niezbędnym krokiem do planowania ślubu. Każdy ma inne priorytety podczas planowania wesela. Na przykład klient, który jest samozwańczym smakoszem, będzie chciał mieć najlepsze jedzenie na swoim weselu, podczas gdy klient, który ma obsesję na punkcie kwiatów, będzie wolał bujne wystawy. - posiada i naszą listę życzeń i działa stamtąd.

Ustalenie swoich priorytetów i oczekiwań jest kluczową częścią procesu planowania ślubu z dwóch powodów. To nie tylko poprowadzi alokację budżetu, ale także pomoże tobie i twojemu partnerowi pozostać w zgodzie z tym, co jest dla was najważniejsze, jednocześnie pozwalając wam na kompromis – a to jest kluczem do zminimalizowania nieporozumień i konfliktów po drodze. 

Znajdź swoją wizję ślubną.

Zanim przymierzysz pojedynczą suknię ślubną lub smoking, zarezerwuj opaskę weselną lub skosztuj kęsa weselnego tortu, ustal wizję swojego ślubu. Chociaż zrobiłeś już kilka pomysłów na duży obraz, teraz nadszedł czas, aby naprawdę zawęzić, jak ma wyglądać Twój dzień. Czy to wieczór przy świecach w rezydencji, czy ceremonia boso na tropikalnej plaży? Kiedy wyobrażasz sobie swój idealny ślub, oto kilka kluczowych pytań, na które należy odpowiedzieć teraz: Czy będziesz mieć duży czy mały ślub? Czy Twoja impreza będzie na zewnątrz czy w środku? Czy odbędzie się w domu, czy w specjalnym miejscu? Czy wybierzesz konkretny motyw, czy może inspirujesz się określonym stylem ślubnym, takim jak nowoczesny, klasyczny, romantyczny, vintage, rustykalny lub all-out glam?

Zastanów się nad Wedding Plannerem lub Koordynatorem.

Jeśli masz miejsce w budżecie weselnym, zalecamy wynajęcie konsultanta ślubnego lub koordynatora na wczesnym etapie planowania. Profesjonalista może pomóc Ci zaplanować wesele w konkretnych okolicznościach i potrzebach. Możesz również zatrudnić konsultanta lub koordynatora na pół etatu, aby opracował plan ślubu — w tym budżet, harmonogram i listę dobrych dostawców i wybór miejsca — przed samodzielnym rozpoczęciem przygotowań. Inną opcją jest koordynator dnia ślubu, który zadba o to, aby wszystko przebiegło sprawnie w dniu Twojego ślubu.

Zorganizuj wszystkie materiały ślubne.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak zaplanować wesele, przede wszystkim rządzi jedno: organizacja. Możesz przechowywać najważniejsze dokumenty w wirtualnej, współużytkowanej przestrzeni (takiej jak Dokumenty Google), dzięki czemu Ty, Twój partner i członkowie rodziny możecie wspólnie uzyskiwać dostęp i edytować różne rzeczy, aby wszyscy byli na tej samej stronie. Ale dla tych, którzy wolą fizyczne materiały, nigdy nie możesz się pomylić z dobrym, staromodnym notatnikiem ślubnym. W końcu będziesz potrzebować miejsca do przechowywania fizycznych paragonów, broszur i innych przedmiotów od sprzedawców. Dobrym pomysłem jest również główna lista kontrolna.

Taktownie zaplanuj listę gości weselnych

Do tej pory masz już ogólne pojęcie o tym, jak duży będzie Twój ślub dzięki wcześniejszym planom, które już ukończyłeś. Na przykład po zarezerwowaniu miejsca ceremonii lub przyjęcia będziesz ograniczony liczbą osób, które może pomieścić. Ale poza tym zastanów się, jak chcesz, aby wyglądał dzień. Wolisz spędzać czas jeden na jednego z każdym gościem, czy urządzić jedyne w życiu przyjęcie dla wszystkich przyjaciół i rodziny? Wpłynie to na dokładną liczbę zaproszonych osób. Należy pamiętać, że uwzględnienie większej liczby gości w planach weselnych oznacza wyższe ceny, ponieważ koszty cateringu są generalnie obliczane na podstawie liczby osób. Tak więc, poza lokalizacją, duży wpływ na wielkość listy gości będzie miał Twój budżet.

Sprawdź również naszą ofertę pomożemy ci zorganizować ten niezapomniany dzień

https://hotel-slowianin.pl/sluby

 
 


 


 


  


 


 

Zobacz więcej postów

Contact Info

Address:

Modliszewo 8b
62-200 Gniezno

Phone number:

tel.: 61 427 19 01

Email:

recepcja@slowianin.gniezno.pl

Where in the World Are We?